14 października uczniowie, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły obchodzą swoje święto. Dzień Edukacji Narodowej może być jeszcze bardziej wyjątkowym świętem, jeśli wypróbujecie nowy sposób na okazywanie wdzięczności. Jaki? Dołączcie wspólnie do akcji – Zamiast kwiatka niosę pomoc.

Okazywanie wdzięczności w Dzień Edukacji Narodowej

Na akcję Zamiast kwiatka niosę pomoc trafiłam przypadkiem. Jak tylko przeczytałam na czym polega pomysł Polskiej Akcji Humanitarnej, od razu zgłosiłam swoją klasę. Pomysł całego działania jest prosty – uczniowie i rodzice zamiast przeznaczać pieniądze na kwiatki czy czekoladki, wpłacają środki na konto zbiórki pomocowej na rzecz mieszkańców Somalii. Ludność tego kraju potrzebuje naszej pomocy z powodu pogarszającej się sytuacji klimatycznej oraz biedy.

Jestem pewna, że filmik promocyjny z udziałem Katarzyny Nosowskiej, jeszcze szybciej przekona Was do udziału w akcji. Piosenkarka w charakterystycznie zabawany dla siebie sposób mówi o korzyściach wzięcia udziału w akcji. Koniecznie obejrzyjcie – jest tutaj.

Zaangażowanie we wspólne działanie charytatywne pomoże dzieciom lepiej zrozumieć, czym jest pomoc humanitarna. Przeprowadzenie lekcji na temat sytuacji Somalii i działań pomocowych, jakie możemy podjąć oraz praktyczna pomoc w postaci wpłaty pieniędzy będzie cennym doświadczeniem dla uczniów.

Zasady akcji Zamiast kwiatka niosę pomoc

Realizacja akcji jest prosta:

  1. Zarejestruj się poprzez formularz: https://forms.gle/8sDrVeVEtVjxf8bEA
  2. Prześlemy Ci materiały edukacyjne i promocyjne (np. grafikę akcji, film Terra Somalia razem z kartą dyskusji, animację o pomaganiu oraz materiały wizualne o sytuacji w Somalii).
  3. Daj znać uczniom, uczennicom i rodzicom, aby zamiast kupować kwiaty i czekoladki, zaangażowali się w pomaganie! Powiadom o akcji, wykorzystując np. filmik, który od nas otrzymasz.
  4. Wprowadź klasę w temat pomocy humanitarnej i sytuację w Somalii. Zorganizuj zajęcia na podstawie otrzymanych materiałów.
  5. Prześlij nam zebrane pieniądze na poniższe konto PAH lub skorzystaj z platformy www.pomagamy.pl. Zamiast bukietu kwiatów otrzymasz od nas podziękowania.

Więcej informacji i link do zapisu znajdziesz na stronie Polskiej Akcji Humanitarnej.

Jak przeprowadzę akcję w mojej klasie?

Postanowiłam, że wcześniej poinformuję wszystkich rodziców przy użyciu dziennika elektronicznego o akcji pomocowej planowanej na Dzień Edukacji Narodowej. W wiadomości wysłanej do opiekunów dzieci wysłałam link do akcji oraz prośbę o wpłacenie pieniędzy w na konto PAH zamiast kupowania kwiatów czy drobnych prezentów. 14 października przeprowadzę z uczniami lekcję na temat sytuacji w Somalii z użyciem materiałów, które zostały przesłane na mojego maila po rejestracji, czyli: filmu, karty dyskusji i prezentacji. Mam nadzieję, że nasze wspólne działania: moje, rodziców i uczniów będą miały realny wpływ na życie Somalijczyków.

Gorąco zachęcam do przyłączenia się 🙂


Więcej pomysłów na celebrowanie świąt obchodzonych w szkole i przedszkolu znajdziesz w zakładce Uroczystości.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.