20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nauczycielki uczące w przedszkolach w całej Polsce z pewnością już od kilku dni przygotowują się do obchodów święta wszystkich przedszkolaków. Pomóc w tym mogą cztery darmowe materiały, które możesz pobrać i wykorzystać w Dniu Przedszkolaka.

Napis powitalny

Napis powitalny jest miłym akcentem, który możesz umieścić przy wejściu do przedszkola lub w drzwiach swojej sali. Dzieci od początku dnia poczują, że ten wrześniowy poranek jest wyjątkowy i inny niż wszystkie do tej pory.

Napis w formie girlandy jest estetyczny i łatwy do umieszczenia w sali. Można go zaczepić na sznurku lub przypiąć do tablicy. Na pewno będzie prezentował się efektownie. Poniżej możesz pobrać napis stworzony z myślą o święcie wszystkich przedszkolaków.

Bilet wstępu na Dzień Przedszkolaka

Bilet wstępu na obchody Dnia Przedszkolaka wręczysz swoim podopiecznym na początku dnia. Poinformuj dzieci, że upoważnia on do korzystania ze wszystkich przygotowanych w tym dniu atrakcji.

Każdy bilet możesz podpisać imieniem i nazwiska przedszkolaka. Będzie to też miła pamiątka z obchodów święta, którą każdy maluch zabierze do domu. Takie proste gadżety robią duże wrażenie na dzieciach.

Medal dla przedszkolaka

Medal, który zalaminujesz i przewleczesz przez niego wstążkę, będzie miłą pamiątką dla każdego dziecka. Można go też potraktować jako nagrodę za udział w aktywnościach przygotowanych na ten wyjątkowy dzień. Przedszkolaki uwielbiają być doceniane i obdarowywane. Trudno wyobrazić sobie lepszy moment na wręczenie tego typu prezentów niż święto przedszkolaków.

Dyplom dla przedszkolaka

Dyplom jest kolejnym pomysłem, dzięki któremu można docenić przedszkolaki w ich dniu. Możesz go wydrukować na specjalnym papierze i wręczyć wszystkim dzieciom na koniec dnia w przedszkolu. Równie dobrze można potraktować go jako nagrodę za udział konkursach, grach i zabawach.


Jeśli chcesz zainspirować się i podpatrzeć, jak inni obchodzą Dzień Przedszkolaka, zapraszam na stronę: https://omep.org.pl/k/dzien-przedszkolaka/.

A może w tym dniu wykorzystasz zabawy integracyjne w grupie? Sprawdź, czy spodobają się Twoim wychowankom.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.